Mutes dobuma higiēna

Skaists smaids ir kā tava vizītkarte! Visā pasaulē lielu uzmanību pievērš tieši tavam smaidam, vai tu par to rūpējies. Pat pie pilnīgi veseliem zobiem tos ir gandrīz neiespējami noturēt ideāli tīrus, tīrot tikai ar zobu birsti. Tas ir īpaši grūti, ja mutē ir kādas zobu protēzes vai breketes (arī ja ir kronīši vai implanti). Tāpēc ir nepieciešams veikt zobu higiēnu vismaz reizi 6 mēnešos.

Higiēnas procedūra

Higiēnas laikā zobu higiēnists noņem cieto un mīksto aplikumu, lielāko daļu mikroorganismu un toksīnu no visām zobu virsmām un smaganu kabatām ar ultraskaņas skeileri, rokas instrumentiem un smilšu strūklu.

Pēc tam higiēnas procedūras laikā tiek nopulēti zobi ar speciālām birstītēm, gumijas kausiņiem un pulējamo pastu. Uz nopulētām zobu virsmām sliktāk piesaistās aplikums un zobakmens.

Vajadzības gadījumā zobu higiēnists paskaidros kā pareizi tīrīt un diegot zobus, palīdzēs izvēlēties atbilstošāko zobu birsti un zobu pastu, ieteiks arī dažādus mutes skalojamos līdzekļus, kas nopērkami tepat klīnikā.

Zobu higiēnists arī pārbaudīs zobus, vai tur nav kaut kas aizdomīgs un vajadzības gadījumā nozīmēs pie zobārsta.

Zobu tīrīšana pie implantiem vai kroņiem

Bieži vien cilvēki domā, ka uzliekot kroņus/tiltus vai ieskrūvējot implantu, tie vairs nav tik cītīgi jātīra, jo tas nav “īstais” zobs. Bet šis priekšstats ir ļoti maldīgs. Ja ir ielikti implanti vai arī uz zobiem uzlikti kroņi, tie ir jātīra tikpat cītīgi kā dabīgie zobi, jo tie kļūst par baktēriju perēkļiem mutes dobumā. Pie šīm protēzēm aplikums pat mīl pieķerties vairāk nekā uz dabīgajiem zobiem.

Ja Jums ir  zobu implanti, tad ir nepieciešams ievērot ļoti labu higiēnu, jo, uzkrājoties baktērijām, var izveidoties peri-implantīts, kas ir iekaisums ap implantu un kaula atkāpšanās, kas var novest pie implanta zaudēšanas.

Zobu balināšana

Daudzi cilvēki ir neapmierināti ar savu zobu krāsu, tāpēc tie pat izvairās smaidīt publiskās vietās. Citi nav informēti, vai zobu balināšana traumē zoba audus un cik ilgi tie būs balti. Arī, ja pacients izdomā balināt zobus, ir iespējami vairāki varianti, par kuriem informēs zobārsts vai zobu higiēnists.

Vai balināšana ar Philips Zoom var bojāt manus zobus?

Ir veikti daudz dažādu gan zinātnisku, gan klīnisku pētījumu, kas pierāda, ka balināšana ar Philips Zoom ir droša procedūra. Philips Zoom pH ir bāzisks, tāpēc tas netraumē zoba audus un nenodara nekādu ļaunumu zoba emaljai vai dentīnam.

Balināšanas procedūra ar Philips Zoom aizņem ap 2 stundām. Pēc procedūras ieteicams 24-48 stundas nelietot skābus vai krāsojošus produktus, kas var izraisīt zoba virsmas eroziju vai pārkrāsošanos (piemēram, citrusaugļi, ogas, skābi vai gāzēti dzērieni, kafija, melnā un zaļā tēja, bietes, burkāni).

Zobu krāsas izmaiņas ir ļoti individuālas un tās nav iespējams paredzēt. Ja zobi ir gaiši, tad izmaiņas var būt 1-3 toņu ietvaros, bet ja ir tumšāki zobi tad tie var kļūt pat 6-8 toņus gaišāki! Procedūru ieteicams atkārtot reizi gadā vai reizi 2 gados, jo ar laiku zobi paliek tumšāki uztura dēļ.

Pacienti, kas ir balinājuši zobus mūsu klīnikā, apgalvo, ka tas uzlabo viņu pašsajūtu, cilvēki jūtas drošāki un biežāk smaida publiskās vietās. Viņi noteikti iesaka procedūru arī citiem.