Zobu plombēšana

Zobu kariess ir hroniska infekcija, ko izraisas mutē dzīvojošas baktērijas, kas rada zoba cieto audu destrukciju. Zobu kariess ir visizplatītākā zobu saslimšana pasaulē. Kariess var izveidoties gan veselos zobos, gan ap esošām restaurācijām.

Kariesa sākuma stadijās pacients var novērot izmaiņas zoba krāsā (no gaišiem matētiem plankumiem līdz tumši brūniem pleķiem), bet vēlāk var pievienoties sāpes un nepatīkama sajūta ēdot saldus produktus un dzerot aukstus dzērienus. Ja arī Jūs novērojat kādu no šādiem simptomiem, noteikti ir jāgriežas pie zobārsta.

Zobārsta mērķis ir atrast zoba bojājumu pēc iespējas agrīnākā stadijā, lai saglabātu maksimāli daudz veselos zoba audus. Tieši tādēļ nereti ir indicēti interproksimālie rentgenuzņēmumi, kuros zobārsts var novērtēt gan jaunus defektus zobu starpās, kuras ir grūti izvērtēt ar neapbruņotu aci, gan defektus ap esošām restaurācijām. Piedevām tas paver iespēju šīm izmaiņām sekot līdzi laikā, atkārtotus rentgenuzņēmumus veicot ~1x gadā (retāk, ja kariesa risks ir zemāks).